• sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine
  • sajomentine

Névnap

Ma 2017. november 25., szombat, Katalin napja van. Holnap Virág napja lesz.

2016. évi szakmai beszámoló

 

Január.14

Gimi Galéra

Latorczay László kiállításának megnyitója.

Január.21

Mezey István Művészeti Központ

„Hétköznapi pillanatok” Gór Mihály és Górné Zsigmond Krisztina kiállításának megnyitója.

Egressy Béni Művelődési Központ. Kultúra napja

Kitüntetést kapott: Ursutzné Blága Krisztina, Gyermekek Háza Kézműves Ház

Február.05-07

Budapest, NESZ Tagszervezeti Fórum

Pácz János

Február.6

Egressy Béni Művelődési Központ. Kultúrházak éjjel – nappal

Játszóház: Lalák Angelika, Kucsera Béláné, Molnár Attiláné, Pácz Jánosné, Pácz Tímea

Február.09

Elnökségi ülés

Kitüntetésre javasoltuk:

Hagyományőrző díj: Neszádeliné Kállai Mária

Csokonai Vitéz Mihály Közösségi díj: Galagonya citerazenekar

Bessenyei György díj: Ursutzné Blága Krisztina

Bánffy Miklós díj: Neszádeli Gyula

Príma Junior díj: Simkó Fanni

Február.26

Putnok, Holló László Galéria – Kiállítás: Németh Nóra, Zsuponyóné Ujváry Mária

Március.04-05-06

Békéscsaba Textil konferencia

Neszádeliné Kállai Mária

Március.04

Közgyűlés

Március.15

Mezey István Művészeti Központ

Játszóház: Neszádeli Gyula, Pácz János, Pácz Jánosné

Március.26

Tardona, Jókai Emléktúra

Fellépett a Galagonya citerazenekar

Április.05

Elnökségi

Gór Mihály, Górné Zsigmond Krisztina, Kucsera Béláné, Pácz János

Tagfelvétel: Járdán József

Április.27

Közgyűlés

Május.01

Berentei majális: kézműves bemutató és árusítás

Antalné Pindrok Margit, Bereczki Szabolcs, Járdánházi Mária, Latorczai László, Pácz János, Szilasi Tiborné.

Kazincbarcikai majális: Játszóház

Bencze Bogárka, Kucsera Béláné, Lalák Angelika, Molnár Attiláné, Pácz János, Pácz Jánosné, Ursutzné Blága Krisztina.

Május.04

Elnökségi ülés

Gór Mihály, Górné Zsigmond Krisztina, Kucsera Béláné, Pácz János

Május.14

Aggteleki Nemzeti Park KÖZÖNSÉGNAP

Járdánházi Mária, Németh Nóra

Május.19

Tokaji Bormaraton: Az egyesület bemutatkozása

Gór Mihály, Górné Zsigmond Krisztina, Pácz János

Elnökségi ülés

Gór Mihály, Górné Zsigmond Krisztina, Kucsera Béláné, Pácz János

Tagfelvétel: Zsuponyóné Újvári Mária

Május.21

Budapest: NESZ küldött közgyűlés

Pácz János

Május.30

Önkormányzati pályázat beadása

Pácz János

Junius.03

Dubicsány: Falunap

Járdánházi Mária, Németh Nóra

Június.07

Elnökségi ülés

Gór Mihály, Górné Zsigmond Krisztina, Kucsera Béláné, Pácz János

Tagfelvétel: Tóth László (Késkészítő)

Junius.25

Múcsony: Kiállítás megnyitó

Simkó Fanni Talpalatnyi bőr világa

Junius.25

Jelentkezés beadása Mesterségek Ünnepe

Junius.30

Önkormányzati pályázat szerződéskötés (140.000Ft)

Gór Mihály

Július.23

Szendrő: Német Nemzetiségi Nap (Árusítás)

Antalné Pindrok Margit, Járdánházi Mária, Lizák Laura, Zsuponyóné Újváry Mária

Július.28

Budapest, Duna Palota – AMKA pályázat – Németh Nóra, Schmelczer Béláné

Július.29

Miskolc, Fügedi Márta Egyesület:

Gór Mihály és Górné Zsigmond Krisztina „Bemutató 11év alkotásaiból” című kiállításának megnyitója.

Augusztus.02

„Tekerj bele te is” rekordkísérlet:

Gór Mihály, Juszkó Mária, Lizák Laura, Pácz János, Páhy Csabáné, Páhy Marcella

Augusztus.19

VIII. Barcikai Bormustra

Antalné Pindrok Margit, Járdánházi Mária, Németh Nóra, Latorczai László

Augusztus.20

VIII. Barcikai Bormustra

Antalné Pindrok Margit, Járdánházi Mária, Németh Nóra, Latorczai László

XXX. Mesterségek Ünnepe

Bencze Boglárka, Benczéné Keresztes Csilla, Juhász János, Páhy Csabáné, Tóth László

Szeptember.3

VIII. Gömöri Gyümölcsfesztivál Aggtelek

Antalné Pindrok Margit, Ambrus János, Járdánházi Mária

IX. Rudabányai Városünnep

Játszóház:

Kucsera Bélámé, Pácz Jánosné

Bemutató:

Balázs Sándorné, Latorczai László, Németh Nóra, Schmelczer Béláné, Szilasi Tiborné

Szeptember.10

Mályinkai Falunap

Manner Mária, Páhy Csabáné

Szeptember.14

Elnökségi ülés

Tagfelvétel: Farkas Béla

Szeptember.30

Elkészült a szabadtéri kompozíció

Bencze Boglárka, Gór Mihály, Kucsera Béláné, Lalák Angelika, Molnár Attiláné, Nagy Gyula, Pácz János, Pácz Jánosné, Ursutzné Blága Krisztina

Október.01

III. Szüreti Vigalom

Játszóház: Fóris Csaba, Gór Mihály, Górné Zsigmond Krisztina, Lalák Angelika, Löw Ferencné, Manner Mária, Páhy Csabáné, Szilasi Tiborné

Bemutató: Antalné Pindrok Margit, Horváth Istvánné, Farkas Béla, Kelemen László, Latorcai László, Juhász János, Neszádeli Gyula, Neszádeliné Kállay Mária, Páhy Csabáné, Tóth Lóránt

Népi Játszótér: Pácz János, Pácz Jánosné, Pácz Tímea, Polónyi Sándorné

Október.08

Szendrő, IV. Gazdanap

Október.13

Mezey István Művészeti Központ

„Viseleti darabok gömörből” Neszádeliné Kállai Mária kiállításának megnyitója.

Október.23

Sajóivánka 1956-os megemlékezés

Játszóház: Kucsera Béláné, Molnár Attiláné, Neszádeli Gyula, Pácz Jánosné

Kazincbarcika, Koszorúzás

Pácz János, Pácz Tímea

Október.24

Megjelent az SNE emlékkönyv

Közreműködött: Gór Mihály, Pácz János, Szűcsné Pál-Kutas Orsolya

Október.25

Elnökségi ülés

Tagfelvétel: Dojcsák Györgyné, Kiss Sándor Zsolt, Kiss-Kalocsai Ágnes, Palácsikné Lénárt Márta

November.17

Ünnepi közgyűlés

Vendégünk volt:

· Klimon István: Kazincbarcika város alpolgármestere,

· Pétervári György: Képviselő Gazdasági, Pénzügyi és Városfejlesztési bizottság tagja

· Dr. Makkai Orsolya: a Barcika Art kft ügyvezető igazgatója

· Gyergye Zoltán: a Fügedi Márta Népművészeti Egyesület elnöke

Emléklapok és a jubileumi kiadványok kiosztása.

SNE 10 éves jubileumi kiállításának megnyitója

A kiállítást Neszádeli Gyula a Sajómenti Népművészeti Egyesület alapítóelnöke nyitotta meg.

November.26

X. Bánhorváti Krumplis Lángos Fesztivál

Bemutató:

Farkas Béla, Páhy Csabáné, Sinkó Fanni

Árusok:

Antalné Pindrok Margit, Bencze Boglárka, Benczéné Keresztes Csilla, Dojcsák Györgyné, Járdánházi Mária, Kiss-Kalocsai Ágnes, Kiss Sándor Zsolt, Németh Nóra

December.10

Ózd, Digitális Erőmű - Adventi vásár: Németh Nóra

December.10

Miskolc, „Téli Tárlat” – Górné Zsigmond Krisztina

December.11

Kazincbarcika, Adventi vásár: Antalné Pindrok Margit, Járdánházi Mária

December.18

Kazincbarcika, Adventi vásár: Antalné Pindrok Margit, Járdánházi Mária